Merlon Business Framework

Merlon Business Framework kurumsal süreçlerinizi oluşturmanız ve yönetmeniz için size gelişmiş bir platform sağlar.

Akıllı iş yönetimi geliştirme araçlarıyla iş katmanları oluşturur, ilişki yaratır, koşullu işlemler tasarlayıp devreye alır, esnek menü ve form özellikleri ile size uygun iş modelini oluşturursunuz.

Süreçlerinizi dahili mesajlar, uyarı ve bildirim mesajları, eposta ve sms ile desteklersiniz.

Merlon Business Framework

Merlon Business Framework İle Tanışın

Merlon Web UI Framework, iş uygulamalarınızı gelişmiş araçlarla tasarlayıp yönetebileceğiniz bir platform sağlarken aynı zamanda bu platform üzerinde geliştirilen hazır yazılım çözümleri sunmaktadır.

Merlon’un sahip olduğu tasarlanabilir ve esnek sistem yapısı sayesinde uygulamaları farklı sektörlerde ve süreçlerde kolaylıkla adapte edersiniz.

Kamu ve özel sektörde çok farklı tipte işletme tarafından kullanılabilen esnek yapısıyla uygulama çözümlerinizi geliştirirsiniz.

Uygulamanızı Siz Yaratın

«Kurumsal uygulamalarınızı tasarlamak, yönetmek, kontrol noktaları oluşturmak ve akıllı bir sistem yapısı yaratmak hiç bu kadar kolay olmadı»

Merlon Business Framework

Akıllı iş yönetimi uygulamaları ile kurumsal çözümleriniz boyut değiştiriyor.

Üstün yönetim özellikleri, gelişmiş fonksiyonları ve sağlam sistem yapısı ile uygulamalarınıza zeka katın.

Akıllı iş süreçleri

Merlon Business Framework, sağladığı gelişmiş yönetim araçları, sistem yetenekleri ve sunduğu fonksiyonlarıyla işletmenize özel iş süreçlerini yaratma, yönetme ve akıllı iş uygulamalarını oluşturma olanağı sağlar.

Özelleştirilebilen menüleri, dinamik form yapısı, tanımlanabilir kural fonksiyonları sizin tam da istediğiniz iş modellerinizi yaratabilmenize imkan verir.

Widget menü ekranları, yüklenebilir pencereler ile her platformda rahat kullanım sağlarken işletmeye, prosese, departmana ve kişiye özel menü ekranları, iş akışı, uyarı ve bildirimleri gerçekleştirir.

Hayal ettiğiniz sistem

«Merlon, daha önce karşılaşmadığınız gelişmiş yönetim araçlarını son derece kolay kullanım ara yüzüyle size sunarak kendi işletme yönetiminizi kurup yönetmeyi hayalden gerçeğe dönüştürüyor»

Merlon Business Framework

Kurumsal zeka ile tanışın

Uygulamayı tasarlayın ve hangi işlem adımında ne sonuç üretmesi gerektiğini belirleyin. Proses akışı, dinamik eposta, sms, uyarı ve bildirim mesajları ile işletmenizi otomasyona bağlayın.

İş akışlarını işletmenize göre özelleştirin

Formlar üzerinde işlem butonları yaratıp yetkisini sürece veya kişiye göre özelleştirebilirsiniz.

Proses motoru form ve süreçlerinizden gelen verileri alır ve kurguladığınız işlem adımlarını gerçekleştirir.

Kural yönetimi motoru ile sistemde kontrol noktaları oluşturursunuz ve önceden tanımladığınız koşullar gerçekleştiğinde yine sizin belirlediğiniz işlemler (eposta, sms ve işlem) otomatik olarak gerçekleşir.

Eposta ve sms motoru sayesinde farklı form ve süreçlere ilişkili olarak eposta ve sms gönderimi gerçekleştirirsiniz.

Süreçlerinizi siz belirleyin

Merlon arayüzünü ve ekranlarını işletmenize göre dizayn edersiniz. Farklı modüllerdeki formları, işlem sıralarını ve yetkileri belirleyerek tam da size özel bir yönetim sistemine sahip olursunuz

Eposta ve Sms Bildirimleri

Sistem, tanımlanan koşullara göre otomatik işlem yapar, eposta ve sms gönderir.

Merlon Business Framework
Dinamik Formlar

Dinamik form teknolojisi kendi dijital formlarınızı üreterek sirkülasyonunu, onay alımlarını ve ilgili birime yönlendirmesini sağlar. Formlar ve form içerikleri aynı zamanda raporlanabilir bir veri olarak saklanır.

Formlarınızı elektronik ortama taşıyın

İşletmenizde kullanılan ve sirküle edilmesi, onay alınması veya belirli birimlere iletilmesi gereken formlarınız ile periyodik olarak doldurulması gereken formlarınızı artık elektronik ortamda takip edin.

Dinamik form tasarım sihirbazı ile oluşturulan formlar uygulamaya kolaylıkla dahil edilir. Oluşturduğunuz forma isim verir, içeriğini oluşturur, kullanmasını istediğiniz kişilere yetkilendirirsiniz.

Proses motoru ile birlikte kullanarak formlara bir süreç veya onay akışı kazandırırsınız.

Kural yönetimi motoru sayesinde mevcut formlarınızı sizin belirlediğiniz zamanlarda istenilen kişilere uyarı, ildirim, eposta veya sms gönderimi yapabilir veya belli bir koşul oluştuğunda belirlenen işlemin otomatik yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Dinamik form teknolojisi kendi dijital formlarınızı üreterek sirkülasyonunu, onay alımlarını ve ilgili birime yönlendirmesini sağlar. Formlar ve form içerikleri aynı zamanda raporlanabilir bir veri olarak saklanır.

Akıllı form teknolojisi

Sahip olduğu akıllı form teknolojisi ile kullanılan bir formun her süreç, kişi, pozisyon veya özel koşullar için farklı özellik göstermesi sağlanır. Formun içerdiği alanların görünürlüğü, zorunlu olması, işleme izin vermesi, varsayılan değerleri ve daha bir çok niteliği koşullara göre değişken olacak şekilde kontrol edilebilmektedir.

Formları tasarlayın, yetkilendirin, sirkülasyonu ve onay akışını belirleyin, uyarı, eposta ve sms ile destekleyin.

Merlon Business Framework

Merlon Business Framework ile uygulamanız için sistem yönetiminden daha fazlası size sunulmaktadır. Veri transferi ve entegrasyondan rapor tasarım araçları ve yetkilendirmelere, hata ve işlem kontrolünden dahili mesajlaşma servislerine kadar bir çok fonksiyon ve sistem aracı yönetiminizdedir.

Merlon Business Framework

Çoklu Dil Yönetimi:

Sahip olduğu terim ve sözlük fonksiyonları ile kelimeler ve cümleleri istenilen dillerde karşılıklarını tanımlayıp sistemin çoklu dili destekleyen yapısı içinde kullanıcının istediği dilde sistemi kullanması sağlanır.

Veri aktarma sihirbazı:

Excel dosyalarından program veritabanına toplu veri aktarımı için özel hazırlanmış arayüzüyle veri hazırlanması, kontrolü ve sonuç raporu ile hızlı ve kolay aktarım sağlar.

İşlem ve hata takibi:

Yazılım içinde yapılan tüm işlemlerin log takibi, eposta ve sms gönderim verileri, sistemde oluşan hata bildirimleri kayıt altına alınırken hata raporları Merlon sistem geliştirmeleri için iletilmektedir.

Yönetilebilir menü

Ana menülerin ve menü gruplarının düzeni, sırası ve isimlendirmeleri yönetilebilir.

Parametreler

Sistem ve sahip olduğu uygulamalar farklı kullanım şekillerine uygun olarak bir çok parametre ile değiştirilebilir.

Entegrasyon sihirbazı

Farklı uygulamalarla ve veri tabanlarıyla entegrasyon sağlanması için gelişmiş bir arayüz sunulmaktadır. Entegre edilecek veritabanı ve tablolar kolay bir şekilde seçilip hazırlanırken, çalışma koşulları, zaman planlaması ve otomasyonu ayarlanabilir.

Yardım paneli

Sistem ve uygulamalar hakkında detaylı yardım paneline ait olduğu modül, form ve fonksiyon bazında ulaşılabilirken aynı zamanda düzenleme yapılabilir.

Kullanıcı yönetimi

Sistemde kullanıcı tanımlamaları organizasyon şeması ile ilişkili yapılarak hiyerarşik ilişki sağlanır.

Yetkilendirme

Kullanıcı yetkileri belirlenen menü, liste, form, fonksiyon, işlem butonları, rapor ve yazdırma gibi işlemler için belirlenirken, verilerin görüntülenmesi, incelenmesi, silinmesi ve yeni veri eklenmesi gibi işlemler yetkiye bağlı olarak yönetilir.

Rapor grupları ve raporlar

Rapor menüleri rapor grupları ve rapor dosyaları oluşturularak yönetilir. Raporlar kolay bir şekilde tasarlanır, isimlendirilir, rapor parametreleri oluşturulur, yetkilendirmeleri sağlanır ve yayınlanır. Rapor menüsü üzerinden veya sistemin istenilen bir bölümünde yaratılan aksiyon butonu ile belirlenmiş bir rapor veya form görüntülenir.

İç mesajlaşma

Sistem kullanıcıları arasında dahili mesajlaşma servisi ile anlık mesajlaşma veya dahili eposta gönderimi yapılır. Mesajlaşma servisi belirlenen süreçler ve formlarla birlikte çalışarak kullanımı özelleştirilebilir.